Виховна робота


             
         
      

    15 серпня 2017 року в актовій залі  ТДМУ імені І.Я. Горбачевського відбулося урочисте вручення свідоцтв випускникам підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства. Документи отримали 36  слухачів. Більшість із них вирішили навчатися в ТДМУ.    Заступник декана факультету іноземних студентів доцент Михайло Фурдела привітав випускників і вручив свідоцтва державного зразка.

            

    Завідувач підготовчого відділення Лариса Наліжита зазначила, що чимало слухачів склали іспити з усіх предметів на «відмінно». Найактивніші слухачі підготовчого відділення отримали грамоти.

      

      

    25 липня 2017 року викладачі Н.Б.Гамуга, О.О. Гром та О.В. Яцишина організували майстер-клас з приготування традиційних українських страв для слухачів-іноземців. Мета цього заходу – адаптувати іноземних громадян до української кухні, залучати іноземців до українських традицій.

     

    Юнаки та дівчата з країн Африки брали участь в приготуванні традиційного українського борщу, вареників, пельменів, бутербродів та компоту.

   


    Сподіваємось, що тепло домашнього затишку і слов'янська гостинність назавжди залишаться в душах молодих людей.

    28 липня 2017 року    викладачі підготовчого відділення  (Н.Б. Гамуга, М.Д. Тимощук , О.В. Яцишина ) провели екскурсію Тернополем для іноземних слухачів.

   

   

«Гарне місто Тернопіль. Добре тут жити, вчитися і відпочивати», - так кажуть іноземці медичного університету.         

    15-16  липня 2017 року відбулася екскурсія до Закарпаття. Викладачі Н.Б. Гамуга, О.О. Гром, О.В. Яцишина організували дводенний  тур для іноземних слухачів підготовчого відділення, під час якого відвідали чимало мальовничих місць Закарпаття.


    У місті Мукачево ознайомилися із  яскравим зразком середньовічної оборонної архітектури – замком «Паланок», відвідали резиденцію трансільванських князів Ракоці, готичну каплицю покровителя міста Св. Мартина, реформаторську церкву Св. Трійці, друкарню Грінштейна  та Ратушу з курантами. Незабутніми були враження від міст Берегово та Ужгорода.

   

    14 липня 2017 року в актовій залі ТДМУ імені І.Я. Горбачевського відбувся літературно-музичний вечір «Людина починається з добра». Свято організували викладачі та слухачі підготовчого відділення факультету іноземних студентів. 

  

    Декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський,  привітав організаторів і учасників цього святкового дійства, побажав слухачам бути  такими ж активними та сумлінними у досягненні своєї мети.

    Програму було розпочато урочистим винесенням на сцену короваю - українського символу гостинності та доброти.

   

    Цікаво та весело було спостерігати, як слухачі-іноземці інсценізували казкових персонажів: Чарівника, Мудреця, Вовка, Білченя. 


   

        Упродовж свята панувала затишна та невимушена атмосфера, Звучала класична та сучасна музика.

      

     Зі сцени залунала філософська поезія, пісні, прислів’я та приказки про доброту, любов та справедливість, побажання миру, любові і благополуччя українською та рідними мовами.

      12 червня 2017 року відбулося вже традиційне щорічне знайомство іноземних слухачів підготовчого відділення з українською кухнею.

   

    Слухачі групи ПВ-1, а це громадяни Еквадору, Нігерії та Польщі, з цікавістю спостерігали за процесом приготування усіх страв і брали в ньому безпосередню участь. Вони залюбки готували традиційні українські страви: борщ, фаршировану картоплю, літній салат і, звісно ж, запашні сирники, канапки із сиром і компот.

   

  

     Приготування завершилося традиційною українською вечерею, де слухачі та викладачі у дружній атмосфері ділилися враженнями та смакували власноруч приготовлені  страви.

     26 травня 2017 року слухачі  та  викладачі підготовчого відділення відвідали стародавнє місто Львів, де змогли оглянути його з висоти міської Ратуші.

    Іноземці відвідали Шевченківський Гай і ознайомилися зі зразками стародавнього українського побуту.

      

     А також побували у найвідоміших закладах міста Лева: копальні кави, музеї-ресторані «Криївка» і скуштували справжній львівський шоколад.

  10 березня 2017 року на підготовчому відділенні іноземного факультету ТДМУ імені І.Я. Горбачевського було проведено літературне свято-конкурс «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів», присвячене 203-ій річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка, організоване викладачем української мови Н.Б. Гамугою. 

   

     Кожен учасник конкурсної програми декламував свій улюблений вірш Т.Г. Шевченка. 16 слухачів з різних країн світу красиво та старанно читали поезію українською мовою.

     Журі визначили переможців літературного дійства і вручили грамоти учасникам конкурсу.

    21 лютого 2017 року з нагоди Міжнародного дня рідної мови на підготовчому відділенні  для іноземних слухачів  нашого університету відбулося відкрите заняття  з країнознавства «Скільки мов я знаю – стільки разів я людина», яке  провела Л.В. Наліжита.Усі присутні  привітали слухачів підготовчого відділення - кращих знавців української як іноземної (за результатами рейтингу успішності за перший семестр). Це Памела Бустос (Еквадор), Денкор Давід (Гана) і Енейо Ая Афон (Нігерія).
  ĉ
Тетяна Ярославівна Гавур,
29 груд. 2017 р., 02:53
ĉ
Тетяна Ярославівна Гавур,
29 груд. 2017 р., 02:54