Інститут кураторів

             

           27 квітня 2018 року слухачі підготовчого відділення побували на екскурсії у місті Чернівці. Іноземці із захопленням ознайомилися з архітектурою  старовинного міста, прогулюючись його затишними вулицями.                                                

     Відвідали Чернівецький державний національний університет імені С. Федьковича, зробили незабутні фотографії.           Справжнім   дивом відкрилась перед нами панорама квітучих тюльпанів у селі Мамаївці.

                                              Іноземні громадяни вражені красою української землі.

        Напередодні Великодніх свят викладачі та іноземні слухачі підготовчого відділення ТДМУ відвідали майстер-клас з писанкарства. Слухачі з Еквадору, Нігерії, Гани, Кот-д’Івуару, Палестини та Єгипту вперше вчилися власноруч розмальовувати традиційні українські великодні писанка.    15.03.2018 викладачі та слухачі підготовчого відділення (1 та 4 групи) відвідали анатомічний музей ТДМУ, де мали можливість прослухати цікаву екскурсію, детально ознайомитися з роботою музею, експонатами та  шафами-вітринами всіх препаратів.


      25 січня 2018 року о 15.30 в читальній залі бібліотеки ТДМУ відбувся перегляд першого в історії повнометражного фільму про вишиванку – «Спадок нації». Слухачі підготовчого відділення мали нагоду  детально ознайомитися з  цим особливим символом української культури та більше дізнатися про українську культуру.


    05 та 14 січня 2018 року відбулися вже традиційні майстер-класи з приготування традиційних страв. Кожного року викладачі підготовчого відділення знайомлять іноземних слухачів з українськими традиціями. Тож цього року слухачі відділення мали можливість долучитися до приготування  частувань на Святий Вечір напередодні Різдва Христового, а також власноруч готували вечерю на Старий Новий Рік. 

18 грудня 2017 року, напередодні Дня Святого Миколая, слухачі підготовчого відділення долучилися до благодійної акції «Подаруй свято воїнам АТО». Іноземні слухачі разом з іншими студентами та викладачами збирали засоби гігієни на нульову лінію фронту у Луганську та Донецьку області. 

    15 серпня 2017 року в актовій залі  ТДМУ імені І.Я. Горбачевського відбулося урочисте вручення свідоцтв випускникам підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства. Документи отримали 36  слухачів. Більшість із них вирішили навчатися в ТДМУ.

    Заступник декана факультету іноземних студентів доцент Михайло Фурдела привітав випускників і вручив свідоцтва державного зразка.

 
 
         

 Завідувач підготовчого відділення Лариса Наліжита зазначила, що чимало слухачів склали іспити з усіх предметів на «відмінно». Найактивніші слухачі підготовчого відділення отримали грамоти.

      

      

    25 липня 2017 року викладачі Н.Б.Гамуга, О.О. Гром та О.В. Яцишина організували майстер-клас з приготування традиційних українських страв для слухачів-іноземців. Мета цього заходу – адаптувати іноземних громадян до української кухні, залучати іноземців до українських традицій.

        

     Юнаки та дівчата з країн Африки брали участь в приготуванні традиційного українського борщу, вареників, пельменів, бутербродів та компоту.

   


    Сподіваємось, що тепло домашнього затишку і слов'янська гостинність назавжди залишаться в душах молодих людей.

    28 липня 2017 року    викладачі підготовчого відділення  (Н.Б. Гамуга, М.Д. Тимощук , О.В. Яцишина ) провели екскурсію Тернополем для іноземних слухачів.

   

   

«Гарне місто Тернопіль. Добре тут жити, вчитися і відпочивати», - так кажуть іноземці медичного університету.         

    15-16  липня 2017 року відбулася екскурсія до Закарпаття. Викладачі Н.Б. Гамуга, О.О. Гром, О.В. Яцишина організували дводенний  тур для іноземних слухачів підготовчого відділення, під час якого відвідали чимало мальовничих місць Закарпаття.


    У місті Мукачево ознайомилися із  яскравим зразком середньовічної оборонної архітектури – замком «Паланок», відвідали резиденцію трансільванських князів Ракоці, готичну каплицю покровителя міста Св. Мартина, реформаторську церкву Св. Трійці, друкарню Грінштейна  та Ратушу з курантами. Незабутніми були враження від міст Берегово та Ужгорода.

   

    14 липня 2017 року в актовій залі ТДМУ імені І.Я. Горбачевського відбувся літературно-музичний вечір «Людина починається з добра». Свято організували викладачі та слухачі підготовчого відділення факультету іноземних студентів. 

  

    Декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський,  привітав організаторів і учасників цього святкового дійства, побажав слухачам бути  такими ж активними та сумлінними у досягненні своєї мети.

    Програму було розпочато урочистим винесенням на сцену короваю - українського символу гостинності та доброти.

   

    Цікаво та весело було спостерігати, як слухачі-іноземці інсценізували казкових персонажів: Чарівника, Мудреця, Вовка, Білченя. 


   

        Упродовж свята панувала затишна та невимушена атмосфера, Звучала класична та сучасна музика.

      

     Зі сцени залунала філософська поезія, пісні, прислів’я та приказки про доброту, любов та справедливість, побажання миру, любові і благополуччя українською та рідними мовами.

      12 червня 2017 року відбулося вже традиційне щорічне знайомство іноземних слухачів підготовчого відділення з українською кухнею.

   

    Слухачі групи ПВ-1, а це громадяни Еквадору, Нігерії та Польщі, з цікавістю спостерігали за процесом приготування усіх страв і брали в ньому безпосередню участь. Вони залюбки готували традиційні українські страви: борщ, фаршировану картоплю, літній салат і, звісно ж, запашні сирники, канапки із сиром і компот.

   

  

     Приготування завершилося традиційною українською вечерею, де слухачі та викладачі у дружній атмосфері ділилися враженнями та смакували власноруч приготовлені  страви.

     26 травня 2017 року слухачі  та  викладачі підготовчого відділення відвідали стародавнє місто Львів, де змогли оглянути його з висоти міської Ратуші.

    Іноземці відвідали Шевченківський Гай і ознайомилися зі зразками стародавнього українського побуту.      

     А також побували у найвідоміших закладах міста Лева: копальні кави, музеї-ресторані «Криївка» і скуштували справжній львівський шоколад.

    10 березня 2017 року на підготовчому відділенні іноземного факультету ТДМУ імені І.Я. Горбачевського було проведено літературне свято-конкурс «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів», присвячене 203-ій річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка, організоване викладачем української мови Н.Б. Гамугою. 

 
   

     Кожен учасник конкурсної програми декламував свій улюблений вірш Т.Г. Шевченка. 16 слухачів з різних країн світу красиво та старанно читали поезію українською мовою. Журі визначили переможців літературного дійства і вручили грамоти учасникам конкурсу.

    

  ĉ
Тетяна Ярославівна Гавур,
13 лют. 2018 р., 23:22
ĉ
Тетяна Ярославівна Гавур,
29 груд. 2017 р., 02:54
ĉ
Тетяна Ярославівна Гавур,
13 лют. 2018 р., 05:14