Концерти

Студенти-іноземці підготовчого відділення організували літературно-музичне свято «Мова єднає нас!»


        У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського ефективно функціонує підготовче відділення для іноземних студентів, де сьогодні навчається 74 слухачі з 16 країн світу, серед яких представники Нігерії, Гани, Єгипту, Марокко, Еквадору та ін. На чолі з Ларисою Наліжитою підготовче відділення щорічно готує абітурієнтів, які згодом здобувають медичну освіту у стінах ТДМУ.

Mova-yednaye-nas-16055732       Mova-yednaye-nas-16055771

          Студенти-іноземці з цікавістю вивчають українську або російську мову, а також проходять курс з таких предметів, як математика, фізика, хімія, біологія, інформатика, країнознавство.

                 Навчання на підготовчому відділенні допомагає студентам з інших країн краще ознайомитися з культурою та звичаями України. З цією метою викладачі  разом зі своїми вихованцями 18 травня підготували літературно-музичне свято «Мова єднає нас!», під час якого молодь продемонструвала свої знання мови, танців та пісень країни, у якій навчаються. Вони також для гостей свята зробили короткий екскурс у свою культуру.

Mova-yednaye-nas-16055584 Mova-yednaye-nas-16055585 Mova-yednaye-nas-16055586 Mova-yednaye-nas-16055587 Mova-yednaye-nas-16055589 Mova-yednaye-nas-16055590 Mova-yednaye-nas-16055591 Mova-yednaye-nas-16055592 Mova-yednaye-nas-16055593 Mova-yednaye-nas-16055594 Mova-yednaye-nas-16055595 Mova-yednaye-nas-16055596

          Розпочали концерт з вручення грамот за старанність та наполегливість  у навчанні, творчий підхід та завзятість. Завідувач підготовчого відділення Лариса Наліжита звернулася до студентів, дякуючи за неабияку відважність та мудрість їх та їхніх батьків, а також побажала наснаги та успіхів у навчанні.

Mova-yednaye-nas-16055605 Mova-yednaye-nas-16055606 Mova-yednaye-nas-16055607 Mova-yednaye-nas-16055640 Mova-yednaye-nas-16055657 Mova-yednaye-nas-16055658 Mova-yednaye-nas-16055677 Mova-yednaye-nas-16055678 Mova-yednaye-nas-16055680 Mova-yednaye-nas-16055694 Mova-yednaye-nas-16055787 Mova-yednaye-nas-16055806

            Відкрили святковий вечір декламуванням поезії Володимира Сосюри «Любіть Україну». Варто зазначити, що головною ідеєю свята була думка про єднання завдяки Україні та українській мові, адже саме мова познайомила і здружила усіх цих молодих людей.

Mova-yednaye-nas-16055574

                  Іноземні студенти талановито виконували танці та пісні власних країн, а також вразили глядачів красивим виконанням низки українських народних пісень, серед яких «Чорні очка», «Ой, на горі два дубки», «Розпрягайте, хлопці, коні» та ін.

Mova-yednaye-nas-16055836

                Не менше вразив глядачів і українсько-африканський танець, виконаний у сучасному оформленні з українськими та африканськими елементами.

Mova-yednaye-nas-16055876 Mova-yednaye-nas-16055888 Mova-yednaye-nas-16055896 Mova-yednaye-nas-16055903 Mova-yednaye-nas-16055911 Mova-yednaye-nas-16055914

             На завершення студенти-іноземці виконали пісню «Україна – це ти!», яка дійсно розчулила глядачів, адже було помітно наскільки велика любов до України та українського слова з’явилася у їхніх серцях за відносно невеликий проміжок навчання!

18 травня 2016р.   


Випускники підготовчого відділення ТДМУ отримали сертифікати про закінчення навчання


        В актовій залі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 27 серпня відбулося урочисте вручення сертифікатів випускникам підготовчого відділення. Майже упродовж року молоді люди із 13 країн світу вивчали в ТДМУ українську мову і культуру, поглиблювали свої знання з хімії, біології, фізики, математики. Вони призвичаювалися до особливостей життя в Україні і визначалися із обранням майбутньої професії. Загалом у 2015р. підготовче відділення закінчило 62 іноземних слухача.

                    
                      
                          

                        «Шановні випускники, це дуже важлива подія для кожного з вас, адже отриманий сьогодні документ дає вам право продовжити своє навчання у вищих закладах України. Мені особливо приємно, що 52 випускників підготовчого відділення стануть студентами нашого університету. Хочу привітати вас із цим, адже ви отримали можливість навчатися в одному з кращих вищих медичних навчальних закладів України. Майже всі ви продемонстрували під час складання іспитів високий  рівень знань з різних предметів. Особливо радує ваше знання української мови. У майбутньому з її допомогою ви зможете краще комунікувати з колегами, контактувати з хворими, брати участь у науково-практичних конференціях. Вірю у те, що ви отримаєте бажану вищу освіту і станете висококваліфікованим фахівцями. Бажаю вам успіхів і Божого благословення», – звернувся до випускників декан факультету іноземних студентів, доцент Петро Сельський.

            Завідувач підготовчого відділення Лариса Наліжита зазначила, що чимало слухачів склали іспити з усіх предметів на «відмінно». Вона порадила іншим брати приклад з них і почати будувати свою майбутню кар’єру уже зі студентської лави.

«Сьогодні дякую всім викладачам підготовчого відділення, які стали не тільки хорошими вчителями для іноземних студентів, а й мудрими наставниками у житті. Ми також відчували постійну підтримку адміністрації університету і деканату іноземних студентів», – додала Лариса Наліжита.

                  На завершення свого виступу завідувач підготовчого відділення зачитала поетичні рядки Ліни Костенко, в яких лейтмотивом є те, що «кожен фініш – це, по суті, старт». Сподіваємося, що своїми стартовими позиціями, отриманими в ТДМУ, випускники цього відділення скористаються сповна.

       27 серпня 2015р.                        

Студенти-іноземці підготовчого відділення ТДМУ співали і читали вірші українською мовою


        Сьогодні на підготовчому відділенні для іноземних студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського навчається 65 представників Сирії, Гани, Пакистану, Нігерії, Єгипту, Марокко, Індії та інших країн світу. Більшість з них у вересні вступатиме до ТДМУ з метою здобути медичну освіту. Навчання на підготовчому відділенні допомагає їм не тільки добре вивчити українську і російську мови, біологію та хімію, математику та інформатику, фізику і краєзнавство, а й знайти нових друзів, краще ознайомитися з містом і традиціями нашої країни.

            Аби студенти-іноземці більше здружилися між собою, викладачі підготовчого відділення разом зі своїми вихованцями підготували концерт, який відбувся 28 травня в актовій залі адміністративного корпусу ТДМУ. Кожен виступаючий ділився своїми враженнями від Тернополя і тернополян, відзначав доброзичливість жителів міста, дбайливе ставлення до них в університеті.

   

              Відкрили святковий вечір дружби українські студенти ТДМУ, які подарували народний танець.

  

            Найбільше присутніх розчулило виконання українських народних пісень і декламування віршів відомих українських письменників. Студенти з Гани, Нігерії, Єгипту та Пакистану зі сцени співали гімни своєї країни.

    

              Потрібно відзначити, що студенти і викладачі підійшли до оформлення номерів дуже творчо.
          На завершення концерту до учасників дійства звернувся декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський, який побажав вихованцям підготовчого відділення не втрачати наснаги у навчанні, докладати усіх зусиль для того, аби бути кваліфікованим фахівцями з обраної професії, а також миру і спокою.

                                                                                                                                                                                                           28 травня 2015р.    


Іноземні студенти ТДМУ декламували вірші Тараса Шевченка українською мовою

    Студентський актив Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 11 березня цього року організував вечір пам’яті генія українського народу – Тараса Шевченка. Пошанування видатного письменника і громадського діяча відбулося у формі читання відомих його творів. Окрім студентів участь у святі взяли також слухачі підготовчого відділення.

               Найбільшим сюрпризом стало декламування віршів Тараса Шевченка студентами-іноземцями. 

У цьому був свій колорит і логічна зав’язка вечора, адже «Садок вишневий коло хати» Тарас Григорович написав під час свого заслання. Відомий твір «Реве та стогне Дніпр широкий» він створив до того, як вперше побачив Дніпро. Тож іноземним студентам вдалося не тільки опанувати українську мову, а й заглибитися в українські традиції та підключити уяву. У їх виконанні прозвучали такі вірші: «Садок вишневий коло хати», «Мені однаково», «Тече вода з-під явора», «Думи мої».          
                                                                                                                                                                                                              11 березня 2015р.