ІНСТИТУТ КУРАТОРІВ

Відразу дві поважні події викладачі та слухачі підготовчого відділення Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського відсвяткували 20 серпня 2019 року. Насамперед, це 20 років з дня заснування цього підрозділу в нашому виші. Інше свято – вручення сертифікатів іноземним громадянам про те, що завершили свою підготовку. Уже першого вересня більшість з них стане студентами ТНМУ.

З цієї нагоди всіх присутніх привітав ректор ТНМУ, профессор Михайло Корда.

Після теплих вітань ректор Тернопільського медуніверситету вручив випускникам підготовчого відділення сертифікати про завершення навчання.

"Бажаю вам успіхів, відмінно навчатися далі і робити все для того, аби стати висококваліфікованими лікарями", – звернувся до випускників проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан.

Завідувач підготовчого відділення Лариса Наліжита від душі подякувала адміністрації ТНМУ за всебічне сприяння у діяльності відділення та підтримку творчих ідей.

Найактивніші слухачі підготовчого відділення отримали грамоти і подяки.

На знак поваги і подяки випускники підготовчого відділення підготували концертну програму, в якій продемонстрували свої таланти.

19 липня 2019 року відбувся товариський матч з футболу між слухачами підготовчого відділення. Грали на футбольному майданчику біля гуртожитку. Дві команди із юнаків на чолі з викладачем фізики Михайлом Страшком завзято боролись за перемогу. Та все-таки у результаті перемогла ДРУЖБА.

27 червня 2019 року для слухачів підготовчого відділення була проведена олімпіада-конференція з хімії. Іноземці підготували цікаві доповіді на дані теми:

1. "Озоновий шар та причини його руйнування" - Гбадамосі Рідван Олавале (2 група).

2."Хімія в харчуванні"- Мукйо Аіме Фідес (2 група).

3. "Косметична хімія" - Шіре Аіша Абді Азіз Алі (4 група).

4. "Автоматичний вогнегасник" - Халіф Абдулазіз Махамуд (4 група).

5. "Талідомід" - Паез Реаскос Даніела Алехандра (1 група).

26 червня 2019 року на підготовчому відділенні відбулася олімпіада- конференція з біології . Слухачі прослухали виступи одногрупників :

  1. Чуквубуіке Чігозіє Майкл (4 група) − « Здорове харчування».
  2. Окунола Дебора Дамілола (4 група) – «Рух-це життя».
  3. Іву Аданне Ліліан (4 група) – «Чому ми такі різні ? Причини виникнення рас на нашій планеті».
  4. Хансен Адді Блесс (2 група) − «Особливості погоди в моїй країні, Гані ».
  5. Окіне Соломон Ніі Атуквуає та Ухегбу Келечі Віктор (3 група) – «Особливості погоди в моїй країні, Нігерії ».

20.06.2019 року відбулась олімпіада з української мови, у якій взяли участь 6 слухачів підготовчого відділення. Кожен учасник представив презентацію українською мовою про традиційні страви рідної країни. Усі присутні дізнались багато нового і цікавого про кухню різних національностей. Переможці - Пемба Нгойі Крістель ,Рамірез Тоала Мілу Фернанда, Анум Александер Ніі Абека Ашіріфіе, були нагороджені почесними грамотами, а всі учасники - заохочувальними призами.

07.06.2019 року слухачі підготовчого відділення відвідали дельфінарій "Оскар" у Трускавці та зоопарк у селі Мединичі. Екскурсія була дуже цікавою. Усіх вразило чудове і захоплююче шоу з дельфінами. Чимало позитивних вражень залишилось після відвідування зоопарку із різноманітними екзотичними тваринами та птахами

01.06.2019 року відбувся вечір пам`яті жертв геноциду 1994 року проти народу тутсі в Руанді. Захід організовала студентська асоціація Руанди в Україні, членами якої є слухачі підготовчого відділення.

«Вишиванка єднає не тільки українців, а й іноземців» - саме під такою назвою 22 травня 2019 року відбулася екскурсія слухачів підготовчого відділення в етногалерею родини Демкур «Спадок», присвячена Всесвітньому дню вишиванки.

13 квітня 2019 року слухачі підготовчого відділення із куратором Гамугою Н.Б. взяли участь у майстер-класі з писанкарства у Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, який провів Осадца Ярослав Володимирович, керівник гуртків, народний майстер України. Вони дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчилися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.

«Дитина в дарунок» - таку назву має вистава, яку дивилися 11 квітня 2019 року слухачі підготовчого відділення разом із своїм куратором, Гамугою Н.Б., у стінах Тернопілського драматичного театру імені Тараса Шевченка.

5 березня 2019 року відбувся урочистий концерт, присвячений 205-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Слухачі підготовчого відділення виконали два номери: читали поезію "Мені тринадцятий минало" та заспівали пісню "Тече вода з-під явора..."Вірш «Мені тринадцятий минало» у цікавій інтерпретації декламували Рамірез Мілу, Осеі-Туту Годфред, Анум Александр, Окіне Соломон, Чудасма Кхушал. Вони не тільки продемонстрували відмінні знання української мови, а й додали драматичного відтінку у свій виступ.

22 лютого 2019 року викладачами для слухачів підготовчого відділення була організована екскурсія в центральну бібліотеку ТДМУ ім.І.Я.Горбачевського . Працівники привітно зустріли групу та ознайомили з роботою бібліотеки, правилами поведінки у ній. Було надано інформацію про те, як підбирати потрібну літературу і користуватися нею. Іноземці відвідали зал каталогів, комп’терний зал та читальний .

14 лютого 2019 року слухачі підготовчого відділення взяли участь у майстер-класі. Іноземці ознайомилися з технікою "декупаж" та залюбки виготовили власноруч цікаві подарунки.

8 лютого 2019 року викладачі разом із слухачами підготовчого відділення організували благодійну акцію для дітей Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру. Зустріч відбулася у великій гостьовій "рожевій" кімнаті. У перші хвилини встановився позитивний емоційний контакт дітей та іноземців . Коротко розповідали про себе, читали вірші, співали пісні та грали ігри. Кожна дитина отримала подарунок. Усі були задоволені, попрощались із гарним настроєм та надією зустрітися знову.

25 січня 2019 року викладач Гамуга Н.Б.провела оглядову екскурсію містом разом із слухачами підготовчого відділення. Вони побачили найбільшу шопку в Україні, яка розташована у церкві святого Апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого. Із захопленням оглянули зоокуток та рухомі фігури. Цікаво провели час у "Подолянах", у центрі сімейного відпочинку та дозвілля. Викладач із слухачами-іноземцями говорили українською мовою про побачене. Ця екскурсія була пізнавальною та цікавою.

22 грудня 2018 року слухачі підготовчого відділення підготували неймовірний подарунок - віншування та колядку українською мовою. Вийшло у них це напрочуд гарно.

Загалом колядувало 19 студентів з таких країн, як Зімбабве, Гана, Еквадор, Єгипет, Руанда, Конго, Індія, Нігерія, Пакистан, ПАР.

21 грудня 2018 року викладачі підготовчого відділення організували зустріч наших слухачів з випускниками підготовчого відділення Біагу Натчінкан Маріо (Португалія, 2018 рік), Нукпорфе Сет Юджином (Гана, 2018 рік), Самуель Бонна (Ганна, 2011 рік) , Олівер Кузіні (Конго, 2012 рік) . Іноземці обговорили важливість та необхідність вивчення української мови у житті та подальшому навчанні. Випускники поділились досвідом вивчення мови, адаптації в новій країні та спілкування з українцями.

Слухачі підготовчого відділення ТДМУ імені І.Горбачевського 17 серпня 2018 отримали сертифікати про те, що завершили навчання у цьому підрозділі вишу. Вже 1 вересня більшість з них стане студентами ТДМУ. Майже упродовж року молоді люди з різних країн світу вивчали українську мову, культуру, поглиблювали свої знання з фізики, математики, хімії, біології, інформатики, Вони призвичаювалися до особливостей життя в Україні і визначалися з вибором майбутньої професії. Цього року підготовче відділення закінчило 126 громадян. Майже всі вони вирішили навчатися в ТДМУ.

Заступник декана факультету іноземних студентів, доцент Михайло Фурдела передав випускникам вітання від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди та декана факультету, професора Петра Сельського.

«У цьому році ми маємо найбільший випуск слухачів підготовчого відділення за всі роки його діяльності. Загалом 126 молодих людей закінчили навчання. Знаю, що понад 90% випускників підготовчого відділення обрали наш університет і мріють бути лікарями. Сподіваюся, що знання, які ви отримали, час, який ви провели тут, дасть вам можливість бути одними з перших, хто вступить до ТДМУ. Це була чудова нагода для адаптації до побутових, соціальних, кліматичних, культурних умов в Україні. Це дасть можливість легко влитися в студентську родину нашого університету, успішно навчатися, отримати якісні знання і здобути ту омріяну спеціальність, заради якої ви приїхали сюди.

Сьогодні від щирого серця дякуємо вашим викладачам за ті зусилля, які вони доклали для вашої підготовки, за їх знання, якими вони ділилися, допомагали вам адаптуватися в Україні. Знання української мови допоможе вам у подальшому навчанні краще обстежити пацієнта, зібрати анамнез. Бажаю вам успіхів, відмінно навчатися далі і робити все для того, аби стати висококваліфікованими лікарями», – звернувся до випускників заступник декан факультету іноземних студентів, доцент Михайло Фурдела.

Завідувач підготовчого відділення Лариса Наліжита зазначила, що чимало слухачів склали іспити з усіх предметів на «відмінно», хтось проявив лідерські риси, вміння працювати в команді.

Найактивніші слухачі підготовчого відділення отримали грамоти.

На знак поваги і подяки випускники підготовчого відділення підготували концертну програму, в якій продемонстрували свої таланти.

Бажаємо випускникам підготовчого відділення ТДМУ, а невдовзі нашим студентам, ретельно вивчати медичні науки, здобувати практичні навички, знаходити нових друзів і реалізовуватися як особистості.

Екскурсія центром, парком «Топільче» та набережною Тернополя разом з нашими іноземними слухачами. Гарний день з гарними людьми. 01.08.2018 року.

26 липня 2018 року слухачі підготовчого відділення групи №9 під керівництвом викладачів Гром О. О. та Любачівської Н.Є. готували українські національні страви. Іноземці брали участь у приготуванні борщу, вареників з картоплею та сиром і компоту.

Іноземці з цікавістю спостерігали за приготуванням страв і залюбки брали участь.

24 липня 2018 року викладачі Яцишина О.В., Чернецька І.О., Гамуга Н.Б. організували неймовірну екскурсію для слухачів підготовчого відділення у Центр Науки з 30 різними науковими експонатами, до яких відвідувачі можуть торкатися, вмикати і крутити.

Науковий центр - це місце, де гості одночасно можуть навчатися і розважитись, пізнавати світ, спостерігати природні та шукати на практиці фізичні явища, експериментувати та досліджувати.

Центр науки містить наукові установки та обладнання із різних галузей природничих наук: хімії, фізики, біології, що дає можливість створювати цікаві наукові шоу.

Іноземці отримали нові захоплюючі емоції. Адже кожен мав можливість збудувати свій ландшафт з мармурової крихти в ЦЕНТРІ НАУКИ ТЕРНОПОЛЯ, дізналися як заповнити вулканічний кратер водою, викопати своє море, утворити штучний дощ :) інтерактивна пісочниця розширила їхню фантазію.

У рамках проведення національної вечірки під керівництвом викладачів Яцишиної О.В. , Чернецької І.О. та за підтримки арт-директора бар-клубу «Коза» Юрчак М. 22 липня 2018 у неділю, слухачі підготовчого відділення групи №10 провели майстер-клас з приготування індійських страв.

Іноземці із задоволенням готували, а потім пригощали усіх відвідувачів закладу. Дехто вперше в житті скуштував індійську кухню. Цей захід приємно вразив гостей і залишив незабутні спогади, адже попри свою специфіку індійські страви виявилися надзвичайно смачними.


Слухачі підготовчого відділення 18 липня 2018 року презентували культурні традиції своїх країн у бар-клубі "Коза".

Сьогодні у наших майбутніх студентів триває період іспитів і навчання, але вони з радістю відгукнулися на пропозицію арт-директора "Бункермузу" Марічки Юрчак спільними зусиллями дати можливість тернополянам ознайомитися з колоритом інших народів. Їх підтримали і допомогли у підготовці їхні наставники--викладачі підготовчого відділення Оксана Вишньовська, Марина Тимощук, Оксана Гром, Наталя Любачівська, Інна Чернецька. Свої танці, пісні, страви цього вечора запропонували представники Гани, Нігерії, Індії, Пакистану.

12 липня 2018

Спільне приготування українських традиційних страв разом з іноземними слухачами вже стало доброю традицією на нашому відділенні .


У Кременецькому замку іноземці побачили фортифікаційні оборонні споруди ХІІІ ст. та змогли помилуватися краєвидом з гори Бона, оскільки її висота є найвищою в регіоні.

Наступним місцем екскурсії став Дубенський замок. Ця пам’ятка XVI ст. справила велике враження на слухачів-іноземців.

Особливе захоплення в іноземців викликала екскурсія у Рівненський зоопарк.

12 липня 2018 р. під керівництвом викладачів Гамуги Н.Б., Яцишиної О.В. та Чернецької І.О. слухачі підготовчого відділення відвідали визначні місця Волинського регіону.

Дубенський замок росташований на березі річки Іква.

Далі маршрут пролягав у Тараканівський форт, який є архітектурною пам’яткою та оборонною спорудою ХІХ ст. Іноземці пройшлися коридорами двоповерхової казарми, оглянули житлові, складські та господарські приміщення для артилерійської роти та штаб коменданта форту.

У Тунелі кохання, що у смт. Клевань Рівненської області, мали змогу прогулятися романтичним місцем для закоханих і загадати бажання.

Ці незабутні враження надовго закарбуються у пам’яті усіх учасників екскурсії.

Слухачі підготовчого відділення ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського 20 червня 2018 року під керівництвом викладача Гамуги Н.Б. вперше відвідали Тернопільський драмтеатр ім. Т. Шевченка. Із захопленням милувалися красою та величчю інтер’єру, зробивши невеличку екскурсію по трьох поверхах будівлі. Спілкувалися українською мовою із працівниками та гостями театру. Це дивовижне будівництво, добрий дух театру запалив у їхніх душах лампаду прекрасного.

Іноземці дивилися прем’єру комедії Р. Куні «Суто сімейна справа». Її приурочили до Дня медичного працівника, зважаючи на те, що події розгортаються в клініці. Це є цікавою темою для них, майбутніх лікарів.

Дана комедія є лідером прокату в театрах по всьому світу, тому занесена в «Книгу рекордів Гіннеса». В Тернополі її ставили уперше.

В травні відбулася олімпіада з української мови серед слухачів підготовчого відділення. Призові місця отримали: Біагу Натчінкан Маріо, Да Коста Нгулонда Домінгос Джосе, Нукпорфе Сет Юджин Седем.

27 квітня 2018 року слухачі підготовчого відділення побували на екскурсії у місті Чернівці. Іноземці із захопленням ознайомилися з архітектурою старовинного міста, прогулюючись його затишними вулицями.

Відвідали Чернівецький державний національний університет імені С. Федьковича, зробили незабутні фотографії.

Справжнім дивом відкрилась перед нами панорама квітучих тюльпанів у селі Мамаївці.

Іноземні громадяни вражені красою української землі

Напередодні Великодніх свят викладачі та іноземні слухачі підготовчого відділення ТДМУ відвідали майстер-клас з писанкарства. Слухачі з Еквадору, Нігерії, Гани, Кот-д’Івуару, Палестини та Єгипту вперше вчилися власноруч розмальовувати традиційні українські великодні писанка.

15.03.2018 викладачі та слухачі підготовчого відділення (1 та 4 групи) відвідали анатомічний музей ТДМУ, де мали можливість прослухати цікаву екскурсію, детально ознайомитися з роботою музею, експонатами та шафами-вітринами всіх препаратів.

25 січня 2018 року о 15.30 в читальній залі бібліотеки ТДМУ відбувся перегляд першого в історії повнометражного фільму про вишиванку – «Спадок нації». Слухачі підготовчого відділення мали нагоду детально ознайомитися з цим особливим символом української культури та більше дізнатися про українську культуру.

05 та 14 січня 2018 року відбулися вже традиційні майстер-класи з приготування традиційних страв. Кожного року викладачі підготовчого відділення знайомлять іноземних слухачів з українськими традиціями. Тож цього року слухачі відділення мали можливість долучитися до приготування частувань на Святий Вечір напередодні Різдва Христового, а також власноруч готували вечерю на Старий Новий Рік.

18 грудня 2017 року, напередодні Дня Святого Миколая, слухачі підготовчого відділення долучилися до благодійної акції «Подаруй свято воїнам АТО». Іноземні слухачі разом з іншими студентами та викладачами збирали засоби гігієни на нульову лінію фронту у Луганську та Донецьку області.

15 серпня 2017 року в актовій залі ТДМУ імені І.Я. Горбачевського відбулося урочисте вручення свідоцтв випускникам підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства. Документи отримали 36 слухачів. Більшість із них вирішили навчатися в ТДМУ.

Заступник декана факультету іноземних студентів доцент Михайло Фурдела привітав випускників і вручив свідоцтва державного зразка.

Завідувач підготовчого відділення Лариса Наліжита зазначила, що чимало слухачів склали іспити з усіх предметів на «відмінно». Найактивніші слухачі підготовчого відділення отримали грамоти.

25 липня 2017 року викладачі Н.Б.Гамуга, О.О. Гром та О.В. Яцишина організували майстер-клас з приготування традиційних українських страв для слухачів-іноземців. Мета цього заходу – адаптувати іноземних громадян до української кухні, залучати іноземців до українських традицій.

Юнаки та дівчата з країн Африки брали участь в приготуванні традиційного українського борщу, вареників, пельменів, бутербродів та компоту.

Сподіваємось, що тепло домашнього затишку і слов'янська гостинність назавжди залишаться в душах молодих людей.

28 липня 2017 року викладачі підготовчого відділення (Н.Б. Гамуга, М.Д. Тимощук , О.В. Яцишина ) провели екскурсію Тернополем для іноземних слухачів.

«Гарне місто Тернопіль. Добре тут жити, вчитися і відпочивати», - так кажуть іноземці медичного університету.

15-16 липня 2017 року відбулася екскурсія до Закарпаття. Викладачі Н.Б. Гамуга, О.О. Гром, О.В. Яцишина організували дводенний тур для іноземних слухачів підготовчого відділення, під час якого відвідали чимало мальовничих місць Закарпаття.

У місті Мукачево ознайомилися із яскравим зразком середньовічної оборонної архітектури – замком «Паланок», відвідали резиденцію трансільванських князів Ракоці, готичну каплицю покровителя міста Св. Мартина, реформаторську церкву Св. Трійці, друкарню Грінштейна та Ратушу з курантами. Незабутніми були враження від міст Берегово та Ужгорода.

14 липня 2017 року в актовій залі ТДМУ імені І.Я. Горбачевського відбувся літературно-музичний вечір «Людина починається з добра». Свято організували викладачі та слухачі підготовчого відділення факультету іноземних студентів.

Декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський, привітав організаторів і учасників цього святкового дійства, побажав слухачам бути такими ж активними та сумлінними у досягненні своєї мети.

Програму було розпочато урочистим винесенням на сцену короваю - українського символу гостинності та доброти.

Цікаво та весело було спостерігати, як слухачі-іноземці інсценізували казкових персонажів: Чарівника, Мудреця, Вовка, Білченя.

Упродовж свята панувала затишна та невимушена атмосфера, Звучала класична та сучасна музика.

Зі сцени залунала філософська поезія, пісні, прислів’я та приказки про доброту, любов та справедливість, побажання миру, любові і благополуччя українською та рідними мовами.

12 червня 2017 року відбулося вже традиційне щорічне знайомство іноземних слухачів підготовчого відділення з українською кухнею.

Слухачі групи ПВ-1, а це громадяни Еквадору, Нігерії та Польщі, з цікавістю спостерігали за процесом приготування усіх страв і брали в ньому безпосередню участь. Вони залюбки готували традиційні українські страви: борщ, фаршировану картоплю, літній салат і, звісно ж, запашні сирники, канапки із сиром і компот.

Приготування завершилося традиційною українською вечерею, де слухачі та викладачі у дружній атмосфері ділилися враженнями та смакували власноруч приготовлені страви.

26 травня 2017 року слухачі та викладачі підготовчого відділення відвідали стародавнє місто Львів, де змогли оглянути його з висоти міської Ратуші.

Іноземці відвідали Шевченківський Гай і ознайомилися зі зразками стародавнього українського побуту.

А також побували у найвідоміших закладах міста Лева: копальні кави, музеї-ресторані «Криївка» і скуштували справжній львівський шоколад.

10 березня 2017 року на підготовчому відділенні іноземного факультету ТДМУ імені І.Я. Горбачевського було проведено літературне свято-конкурс «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів», присвячене 203-ій річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка, організоване викладачем української мови Н.Б. Гамугою.

Кожен учасник конкурсної програми декламував свій улюблений вірш Т.Г. Шевченка. 16 слухачів з різних країн світу красиво та старанно читали поезію українською мовою. Журі визначили переможців літературного дійства і вручили грамоти учасникам конкурсу.

презентація 18-19(звіт про виховну роботу).ppt